Dokumentumok
Nyomtatóbarát változat
Cím:
Felhívás a 2004. évi KÖZÖSSÉG-konferencián való részvételre!
Szerző:
Ország:
A kiadás helye:
Budapest
A kiadás éve:
2004
Kiadó:
Közösségfejlesztők Egyesülete
Terjedelem:
Nyelv:
Tárgyszavak:
közösség, konferencia, közösség-konferencia
Állomány:
Forditas:
Megjegyzés:
Annotáció:
Leltár:
Raktári jelzet:
E

Felhívás a 2004. évi KÖZÖSSÉG-konferencián való részvételre!


A Közösségfejlesztők Egyesülete, a Civil Kollégium Alapítvány és a Magyar
Művelődési Intézet Közösségfejlesztő Osztálya ezennel bejelenti, hogy a

Varga A. Tamás tiszteletére rendezendő ez évi
Közösség
konferenciáját

2004. október 28-29-én tartja Kunszentmiklós-Kunbábonyban, a
Civil Kollégium Alapítvány bentlakásos képzési központjában.

A konferencia témája: A jó közösségi gyakorlat

A Közösség-konferencia - hagyományaihoz híven - nem előre eltervezett programot hirdet meg, inkább lehetőséget ad az érdeklődőknek, hogy megosszák tapasztalataikat, gondolataikat és reflektáljanak egymásra.

Felkérünk mindenkit, akinek figyelemre méltó közösségi gyakorlata van, hogy jelentkezzen előadás megtartására! Az előadások időtartama: 30 perc, amelyek kb. 10 perces „ráadás” idő követ, teret adva az észrevételeknek, hozzászólásoknak. A programot a visszajelentkezések alapján állítjuk össze és küldjük meg a konferenciára jelentkezőknek, néhány nappal a konferencia előtt.

Hogy pontosan mit is értünk jó gyakorlaton, azon hosszasan lehetne vitatkozni, s ezt a konferencián – igény szerint - meg is tehetjük. Elöljáróban csak a mi véleményünknek adhatunk hangot: a „jó gyakorlat” összetett gyakorlat és visszatükrözi azt a valóságot, amiben élünk. Természetesen örülünk-örülnénk a sikertörténeteknek is, de tudjuk, hogy a kudarcok is tanulságosak lehetnek, mert eljuttathatnak bennünket a helyes kérdésfeltevésig (márpedig ez a következő jó gyakorlat egyik alapfeltétele). A sikertörténetek helyett/mellett tehát most arra vágyunk, hogy együtt, egy „csokorban” lássuk az elmúlt év küzdelmeit, a spontán és a beavatkozással (segítéssel) alakuló közösségi folyamatokat és ha lehet, megértsük beavatkozásaink, törekvéseink jelenlegi érvényességét és hatókörét.

A hangsúly most a gyakorlati munkán lesz, tehát esetek bemutatására és elemzésére kérjük fel a bemutatkozni akarókat! Felhívjuk a figyelmet egy régebbi anyagunkra, amely az esettanulmányt készítőknek adhat feldolgozási szempontokat! (www.kka.hu , a keresőbe beírandó: esettanulmány készítése) Együttlétünk kisugárzó hatását biztosítaná, ha az előadások írásos változata még a konferencia előtt elkészülne - így elkerülhetnénk a felvétel készítés, gépelés, szerkesztés, ellenőrzés hosszú, drága és bonyolult folyamatát! -, s viszonylag gyorsan a konferencia után megjelentetnénk az előadásokat a honlapon és a Parolában.

A konferencia 28-án ebéddel kezdődik (12-14 óráig) és 29-én ebéddel fejeződik be (13-14 óra között).
Részvételi díj: 6000 Ft, amely tartalmazza a szállás, étkezés és néhány aktuális közösségfejlesztési kiadvány ill. anyag árát! A „Közösségi részvétel támogatásáért” program tagjainak költségeit a program fedezi.

A részvételt 60 főben kell maximálnunk (ennyien férünk a tanterembe!)

Kérjük, hogy a mellékelt jelentkezési lapot 2004. október l8-ig küldje vissza címünkre! Jelentkezésilap internet..doc
Email:(annaczy@kkapcsolat.hu)
Fax: 1-201-5728
Levélcím: Közösségfejlesztők Egyesülete, 1011 Bp. Corvin tér 8.

A találkozás és együtt gondolkodás reményében üdvözöljük tagtársainkat, „A közösségi részvétel támogatásáért” program munkatársait, a társszakmák képviselőit és a további érdeklődőket: Péterfi Ferenc és Vercseg Ilona

Dokumentumok